Siguldas novada uzņēmējas – novada lepnums

Inita Straupe, SIA “Baltu Rotas” rotkale un dizainere

Uzņēmuma “Baltu Rotas” stāsts sākās pirms 25 gadiem, kad Inita kopā ar savu vīru Vitautu sāka gatavot kopijas seno rotu izstādēm, kas vēlāk pārtapa par kopīgo biznesu.

Sākumā Inita zīmēja skices, bet vēlāk jau pati taisīja rotas. Pirmā Initas rota ir Saule, kas vēl arvien ir populāra.

Initas galvenais dzinējspēks ir pilsēta ar bagātu senvēsturi un skaistu dabu – Sigulda.

Inita ir cilvēks, kurš dalās savā sirds mīlestībā ar līdzcilvēkiem. Uzņēmumam ir labdarības kolekcija, kas nozīmē, ka 15% no summas tiek nodoti labdarības projektiem.

https://www.balturotas.lv/lv

Signe Turauska, SIA “Dabas laboratorija” dibinātāja

Signi raksturo vārdi – enerģija, veselīgs dzīvesveids, aizrautība, mērķtiecība, dzīvesprieks, pozitīvisms.

Pirms pusotra gada Signe Turauska atstāja algotu darbu, lai 100% pievērstos savas biznesa idejas īstenošanai. Un nu jau gadu siguldiešiem un Siguldas viesiem tiek piedāvātas “Dabas laboratorijas” lēni spiestas – auksti presētas sulas, smūtiji, humus ar dārzeņiem, svaigēdāju kūkas un citi augu izcelsmes produkti.

Signes sulu ideja ir radusies, pateicoties viņas interesei par veselīgo dzīvesveidu. Mājražotāja vairākas reizes ir devusies mācību braucienos uz Londonu pie sulu speciālistiem. Signe visu pārbauda pati – ir bijusi vegāne, veģetāriete un svaigēdāja.

Signe saka: “Mūsdienās, ja ir vēlme kaut ko darīt un kaut ko sasniegt, ir tikai jāstrādā un jādomā. Visa pasaule ir atvērta.”

https://dabaslaboratorija.lv/

Anita Isajeva, SIA “J.D. & Co” direktore

Cilvēku cilvēks, viesmīlīga, draudzīga, neatlaidīga, pozitīva, enerģiska.

Anitas vadītais uzņēmums SIA “J.D. & Co” ieņem līdera pozīciju viesmīlības – izmitināšanas nozarē. Siguldiešiem un Siguldas viesiem tas ir pazīstams kā viesnīca un restorāns “Sigulda” un SPA hotel “Ezeri”.

SIA “J.D. un Co” nozarē darbojas jau vairāk kā 27 gadus. Uzņēmums nodrošina darba vietas 70 cilvēkiem, no kuriem 50% nodarbināto ir novada iedzīvotāji, un tas 2018. gadā saņēma apbalvojumu nominācijā “Labākais darba devējs”.

Uzņēmums ir arī ilggadīgs skolēnu vasaras nodarbinātības projekta dalībnieks.

http://www.hotelezeri.lv/lv

Kristīne Lārmane, SIA “KG Latvija” direktore

Kristīne ir enerģiska, neatlaidīga, mērķtiecīga, zinātkāra, aizrautīga un izpalīdzīga.

Pirms 4 gadiem Lietuvas uzņēmums “Kauno Grūdai” nodibināja uzņēmumu “KG Latvija”, un par tā vadītāju kļuva siguldiete, bijusī bankas darbiniece Kristīne Lārmane. Kristīne pieņēma šo izaicinājumu neskatoties uz to, ka viņai nebija praktiskas pieredzes lauksaimniecības produktu ražošanā.

Šo 4 gadu laika ir paplašināta ražošana, uzsākta jaunu produktu ražošana, atvērtas 10 tirdzniecības vietas Latvijā un Igaunijā, par 50% palielināts darbinieku skaits un uzņēmuma apgrozījums sasniedzis 16 miljonus EUR.

Uzņēmums konkursā “Uzņēmēju gada balva” saņēma apbalvojumus nominācijās “Novada izaugsme 2018” un “Novada mecenāts 2017”.

SIA “KG Latvija” ir iekļauts VID “Baltajā sarakstā”.

http://www.kglatvija.eu/

Vita Rendeniece, SIA “VITA mārkets” valdes locekle, līdzīpašniece

Vitas vadītāis uzņēmums SIA “VITA mārkets” savu darbību veic jau 21 gadu un ir senākais “ELVI” franšīzes partneris.

Pirmais veikals tika atvērts Siguldā 2000. gadā. Uzņēmums sāka ar vienu nelielu veikalu un nu ik dienu sagaida pircējus vairāk kā 50 veikalos visā Latvijā.

Cilvēki ir iecienījuši “ELVI” konceptu un vērtības. SIA “VITA mārkets” pazīstams kā viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem vairākos Latvijas novados.

Uzņēmuma sasniegumus apliecina ik gadus iegūtie apbalvojumi par darbavietu nodrošināšanu, atbalstu līdzcilvēkiem, kā arī aktīvu iesaistīšanos projektos – piemēram, skolēnu nodarbinātība vasaras sezonā.

http://www.elvi.lv/