Pārgaujas novada uzņēmējas – novada lepnums

Februāra beigās 10. “LĪDERES KODS” domnīcā uzklausījām Pārgaujas novada sievietes uzņēmējas, kas būtiski ietekmējušas novada attīstību un ar kurām lepojas novada iedzīvotāji. Paldies par dalīšanos pieredzē!
 
Dace Reiziņa, SIA “VILARIJA” vadītāja
 
Dace Reiziņa uzņēmumā, kas pastāv ilgāk kā 10 gadus, saimnieko kopā ar vīru Arti. Paralēli darbam ar aitas gaļu un vilnu viņi atraduši nišu saldumu ražošanā un piedāvā konfektes “Cukuraitiņa”, kuru sastāvā ir dabīgās augļu un ogu sulas.

Dace aktīvi iesaistās arī bērnu skolas dzīvē un mēdz startēt Sieviešu rallijā.

Inta Ekerte, SIA “Real Bread” vadītāja

Inta Ekerte ir uzņēmuma “Real Bread” vadītāja. Viņas pārraudzībā ir “Rožkalnu” mājas maizes cepšana un konditorejas izstrādājumu ražošana, vietējo preču veikals un konditorejas cehs “Senā Hanza”, nu arī kafejnīcas “Zem ozola” darbība. Soli pa solim, virzoties uz priekšu, Inta ar uzņēmību un mīlestību pret darbu ik dienu iepriecina arvien vairāk klientu – cilvēkus, kuri novērtē vietējo ražotāju dabīgo produkciju. Uzņēmums savu darbību aizsāka pirms desmit gadiem – ar dažām miltu pakām un mājas virtuves elektrisko plītiņu. Iesākumā maize cepta mājās, bet vēlāk izveidota neliela maizes ceptuve un iekārtots veikals, kurā galvenokārt tirgo vietējo ražotāju produkciju, tostarp arī pašu maizi un plašu konditorejas izstrādājumu klāstu.

Pagājušā gada rudenī tika atklāta kafejnīca “Zem ozola” Straupē, atsaucoties uzticamo klientu pamudinājumam izveidot vietu, kur iespējams baudīt uz vietas gatavotus siltos ēdienus.

Lāsma Vītola, uzņēmumu SIA “Straupes ligzda” un SIA “EK Ovo” līdzīpašniece

Uzņēmumi savu darbību aizsāka 2012. gadā, kad visus darbus Lāsma un Lāsmas vīrs Nauris un Lāsma veica paši, tagad kopā ir 7 darbinieki, kuri atbildīgi katrs par savu darbu, tomēr par dokumentiem un grāmatvedību, kā arī par uzņēmuma vadību atbildība palikusi pašu rokās.

Lāsmas vīrs Nauris ir uzņēmumu runasvīrs, lai gan to pastāvēšanā lielu darbu ieguldījusi un joprojām iegulda arī Lāsma – tas ir kopīgs ģimenes bizness.

SIA “Straupes ligzda” saviem klientiem piedāvā mājas olas, kas radušās brīvo vistu olu saimniecībā. Uzņēmuma produkciju iecienījuši gan vietējie iedzīvotāji, gan konditori un citu novadu iedzīvotāji. Savukārt, SIA “EK Ovo” ir bioloģiskā saimniecība, kura ieguvusi Eiropas Savienības bioloģisko marķējumu “Zaļā ekolapa”.

Paralēli darbam uzņēmumos, Lāsma ir arī mīļa mamma diviem bērniem.

 

Sanda Pole-Ma, viesu nama “Zaķīši” vadītāja

Sanda Pole-Ma saimnieko viesu namā “Zaķīši” Raiskumā kopā ar vīru Tao Ma, kurš ieradies Latvijā no Ķīnas.

Viņi iepazinušies Rīgā, kur Sanda studēja, bet Tao jau saimniekoja savā restorānā. Lai gan Sanda beigusi Rīgas dizaina vidusskolu un Latvijas Mākslas akadēmiju, viņa aktīvi iesaistās uzņēmējdarbībā. 

Sandas vecmāmiņa un māte arī ir vietējās. Viņas dzīvo Raiskuma pagastā, Auciemā, tāpēc īpašs prieks, ka viņa ir atgriezusies dzīvot un strādāt savā novadā.

 

Ieva Ņevečerova, SIA “Ungurmuiža” vadītāja

Ieva Ņevečerova Ungurmuižu vada kopš 2013. gada, iepriekš darbojusies Annas muižā, pieredze gūta, 13 gadus strādājot Cēsu pilsētas pašvaldībā, no kuriem 10 gadus pildījusi uzticētos pienākumus domē kultūras, tūrisma, vēlāk ārējo sakaru jomā un 3 gadus Vidzemes Vēstures un Tūrisma centrā.

Kopš Ieva sākusi strādāt Ungurmuižā, pastiprināti pievērsusies arī tās vēstures izpētei un Kampenhauzenu dzimtas radu rakstiem, lai spētu veidot muižas piedāvājumu interesantu un saistošu apmeklētājiem.

Ieva zina katru muižas un tās apkārtnes milimetru un daudzos gadus to vadot, iepazinusi arī tūristu vēlmes. Ungurmuižā notiek dažādi pasākumi kā vasaras, tā ziemas sezonās – koncerti, meistarklases, izstādes, ko iecienījuši gan tūristi, gan vietējie.

http://ungurmuiza.lv/