Dundagas novada uzņēmējas – novada lepnums

Septembra beigās 13. “LĪDERES KODS” domnīcā uzklausījām Dundagas novada uzņēmējas, kuras būtiski ietekmējušas novada attīstību un ar kurām lepojas novada iedzīvotāji. Paldies par iedvesmojošajiem stāstiem!

Jolanta Derkevica, SIA “Pāces vilnas fabrika” šūšanas darbnīcas vadītāja

Uzņēmumā top gan segas, gan citi izstrādājumi ar tīras aitu vilnas pildījumu.

J. Derkevicas apņēmība un izdoma ir radījusi pievienoto vērtību vilnas pirmapstrādei.

Uzņēmuma klienti ir arī daudzi sabiedrībā pazīstami cilvēki.

 

Evita Laukšteine, IU “Tvinko” īpašniece

Individuālā uzņēmēja Evita Laukšteine uzsākusi biznesu ar lietoto sadzīves priekšmetu tirdzniecību, tomēr vēlāk mīlestība pret dzīvniekiem devusi ierosmi izveidot Dundagā eksotisko dzīvnieku dārzu.

Dzīvnieki šeit neatrodas krātiņos, ir iespējams ar tiem kontaktēties tiešā veidā, pastaigājoties īpaši izveidotā dārzā.

2017. gadā E. Laukšteine saņēmusi Dundagas pašvaldības apbalvojumu nominācijā “Gada uzņēmējs”.

 

Elma Zadiņa, mājražotāja

Elma Zadiņa pēc izglītības un profesijas ir agronome, bet pēc došanās pensijā un lauku saimniecības nodošanas dēla pārziņā, nolēmusi pievērsties sklandraušu cepšanai, attīstot šo prasmi līdz ļoti augstai kvalitātei un savu produkciju katru piektdienu piedāvājot Dundagas tirgū, kā arī dažādos gadatirgos.

Kurzemes sklandrauša reģistrācija kā Latvijas nacionālajam produktam nenotika arī bez E. Zadiņas līdzdalības.

E. Zadiņa neliedz savas zināšanas arī citiem, kam par to ir interese – pie viņas notikušas jau daudzas meistarklases sklandraušu cepšanā.

 

Gunita Tropiņa, ZS “Jumari” īpašniece

Lauku sētas “Jumari” īpašniece Gunita Tropiņa apsaimnieko savu senču saimniecību, audzējot tajā krūmmellenes, turklāt pēc bioloģiskās lauksaimniecības principa.

Tāpat saimniecība ir atvērta tūristiem, kas vēlas iepazīt tās dzīvi – G. Tropiņa regulāri piedalās “Lauku ceļotāja” akcijā “Atvērtā lauku sēta”.

Uzņēmēja ir konkursa “Sējējs” nominācijas “Ģimene lauku sētā” laureāte.

 

Dženeta Marinska, SIA “Ūši” īpašniece

Brīvdienu mājas “Ūši” saimniece Dženeta Marinska savu tūrisma biznesu attīstījusi pamazām – sākumā nelielā apjomā, lieki neriskējot, kamēr tas izaudzis jau līdz nozīmīgam apmēram ar pastāvīgo klientu bāzi, kas izvēlas vasaras atpūtu pie jūras baudīt tieši “Ūšu” kempingā.

Arī Dž. Marinska cep sklandraušus un pasniedz kulinārijas meistarklases šajā jomā – tieši viņa lielā mērā organizējusi sklandraušu nominēšanu Latvijas nacionālā produkta titulam.