Alsungas novada uzņēmējas – novada lepnums

Inga Šēna-Laizāne – suitu tautas tērpu darinātāja

Inga gatavo suitu tautas tērpus (pašnodarbināta persona) un vada biedrību “Suitu amatnieki”. Pateicoties Ingas darbībai, daudzi amatnieki saņem pasūtījumus savai specializācijai atbilstošu tautas tērpa detaļu izgatavošanai. Ingas un suitu amatnieku darinātie tērpi ir slaveni visā Latvijā un pat kolektīvi no Daugavpils tos darina pie Ingas.

Inga atbalsta pašvaldību, piedaloties pašvaldības svētku organizēšanā ar radošajām darbnīcām un idejām. Viņa arī aktīvi darbojas Alsungas novada attīstības biedrībā un dzied etnogrāfiskajā ansamblī “Suitu sievas”.


 

Ausma Čača – SIA “Ausma Plus” dibinātāja un vadītāja

Kopš 1993. gada vada mazumtirdzniecības uzņēmumu, kuram izveidoti vairāki veikali. A. Čača atbalsta pašvaldību, svētku pasākumiem ziedojot pārtikas produktus kopīgajai zupai. Ausma klusi un nemanāmi palīdz arī novada iedzīvotājiem, aizvedot pārtiku vai palīdzot nokļūt uz lielajām pilsētām pie ārstiem.


 

Mairita Slavinska – IK “Petūnija” īpašniece

Kopā ar vīru kopš 2002.gada uzņēmumu, izveidojot krogu un viesu namu, ar ko daudziem tūristiem asociējas Alsungas vārds pēc gardo suitu ēdienu baudīšanas. Krogs saņēmis zīmi “Latviskais mantojums”. Darbojas arī Alsungas novada attīstības biedrībā un šogad janvārī atbalstīja Alsungas lūgšanu brokastis, bez maksa klājot brokastu galdu. Vasarā dod iespēju jauniešiem iegūt darba pieredzi un nopelnīt.


 

Ruta Sokolovska – SIA “Suitu maize” izveidotāja un vadītāja

Rutas uzņēmums darbojas kopš 2010. gada, bet viņas ceptā maize un sklandrauši pazīstami jau daudz senāk. Ruta darbojās darba grupā, kas panāca, ka sklandrauši tiek ierakstīti Eiropas produktu ar garantētām tradicionālām īpatnībām sarakstā. Rutas vadītajam uzņēmumam ir arī ceptuve un veikals Rīgā, kur var dabūt siltu un maizi un raušus, kā arī iemācīties tos cept.

Ruta vada sklandraušu cepšanas meistarklases pašvaldības organizētos pasākumos un atbalsta skaistas vides izveidi novadā, ziedojot vides objektiem.