Valkas novada uzņēmējas – novada lepnums

Aprīļa beigās 12. “LĪDERES KODS” domnīcā uzklausījām Valkas novada uzņēmējas, kas būtiski ietekmējušas novada attīstību un ar kurām lepojas novada iedzīvotāji. Paldies par dalīšanos pieredzē!

Laura Krastiņa, Z/S “Kurģi”

Laura Krastiņa ir zemnieku saimniecības ”Kurģi” saimniece, atbild par lauku tūrismu un aktīvi organizē dažādus pasākumus.

ZS ”Kurģi” nodarbojas ar lopkopību, zirgkopību – audzē ardeņa šķirnes zirgus.

Piedāvā izjādes ar zirgiem, apmācības jāšanas sportā, braucienos pajūgā un citas aktivitātes ar zirgiem, trušiem, kazām.

Lai arī pati ir vēl gados jauna, un savu biznesu uzsākusi nesen, to dara ar lielu entuziasmu un iniciatīvu.

Ināra PakalnaZS “Piekalnes”

Ināra Pakalna ir ZS “Piekalnes” īpašniece, agronome, lauksaimniecības maģistre, SIA “ELAGRO TRADE” tirdzniecības pārstāve Vidzemē.

Ināra ir viena nedaudzajām sertificētu kartupeļu šķirņu sēklu ražotājām Latvijā un viņai piederošā ZS “Piekalnes” ir Latvijā labi pazīstama un respektēta.

Ināra piedalījusies arī Valkas novada “Lauku dienās” un dalījusies ar savām zināšanām un pieredzi par ekonomiski pamatotu augu aizsardzības līdzekļu un mēslojuma lietošanu.

2014. gadā Ināra saņēma Valkas novada domes Atzinības rakstu par ieguldījumu Valkas novada attīstībā.

http://www.piekalnes.lv/

Monta SkoteleZS “Sprīdīši”

Ērģemes pagasta zemnieku saimniecības “Sprīdīši” īpašniecei Montai Skotelei ir bioloģiski sertificēta saimniecība, kurā audzē aitas un gaļas liellopus, līdztekus tam attīsta arī putnkopību.

Monta aktīvi nodarbojas arī ar labdarību – jau vairākus gadus Valkas Ziemassvētku tirgus apmeklētājus bez maksas cienā ar pašas sarūpētu jēra gaļas zupu. Ikdienā viņa strādā par grāmatvedi. Monta daudz palīdzējusi lauksaimniekiem ar nepieciešamo formalitāšu sakārtošanu, lai varētu apgūt Eiropas Savienības fondu līdzekļus.

2017. gadā Monta saņēma Valkas novada domes pateicību par daudznozaru lopkopības saimniecības attīstību, par aktīvu dalību pagasta dzīvē un sirds dāsnumu.

Albīna Kārkliņa, SIA “Pedelīte”

Albīnas Kārkliņas uzņēmums SIA “Pedelīte” ar tam piederošo bistro “Jumis” Valkā darbojas jau kopš 2003. gada. Uzņēmums nodarbojas ar sabiedrisko ēdināšanu, piedāvā viesnīcas pakalpojumus, maizes cepšanu un atbalsta kultūras pasākumus.

Albīna ir daudz darījusi, lai sava uzņēmuma klientiem varētu piedāvāt pēc iespējas plašāku pakalpojumu klāstu, piemēram, pirts pakalpojumi un telpu īre dažādiem banketiem – jubilejām, kāzām, bērēm, prezentācijām un citiem pasākumiem.

2013. gadā Albīna saņēma Valkas novada domes Atzinības rakstu par ieguldījumu Valkas novada attīstībā.

https://www.facebook.com/SIA-Pedelīte-718081108301164/

Agneta Kīta, Vijciema Medību pils “Bergervilla”

Vijciema pagasta “Vijmežos 4” gleznainā vietā 20 minūšu brauciena attālumā no Valkas atrodas Vijciema medību pils, kas ilgus gadus bija pamesta. 2017. gadā to savā īpašumā iegādājās valmierieši – Agneta Kīta un Arnis Smiļģis.

Agneta pieredzi viesmīlības jomā ieguvusi viesnīcā Palmbīčas kūrortā, Amerikā, kur viņa strādājusi gan par viesmīli, gan par bārmeni, arī viesu uzņemšanā. Paralēli apguva arī viesmīlības biznesa studijas amerikāņu augstskolā. Latvijā viņa ir studējusi uzņēmējdarbības vadību un mārketingu.

Agneta kādu laiku strādāja par direktori Dikļu pilī un tas radīja padziļinātu interesi par vēsturiskajām ēkām un interjeriem.

Vēsturiskajā ēkā Vijciemā, kas celta 1907. gadā, izdevies izveidot un iekārtot viesu namu, kur tiek rīkoti arī dažādi pasākumi un nelieli koncerti – sajūtu vakari ar Latvijā atpazīstamiem māksliniekiem nepiespiestā atmosfērā.

https://www.facebook.com/Viesu-nams-Bergervilla-Vijciema-Medību-pils-1832880520347446/