Jēkabpils pilsētas uzņēmējas – pilsētas lepnums

Aija Bojāre, SIA “Sedumi” valdes locekle

Aija Bojāre pirms 18 gadiem uzsāka darbu tirdzniecības jomā dārzkopībā, pēc tam kopā ar partneriem attīstīja dārzniecības nozari un uzņēmumu SIA “Sedumi”, kurš kļuva par vienu no lielākajiem puķkopības uzņēmumiem Latvijā. Uzņēmuma virzieni šobrīd: puķkopība, lauksaimniecības produkcijas tirdzniecība, būvniecība. Uzņēmums īstenojis 3 lielus projektus, piesaistot ES finanšu līdzekļus, un patlaban tiek realizēts 4. projekts, palielinot siltumnīcu platības.

2016. gadā SIA “Sedumi” godināti pasākumā “Zemgales labākais uzņēmējs”.

Aija teica, ka pats svarīgākais ir ģimene, bērni un būt saskaņā ar sevi un dabu. Aijas hobiji ir dziedāšana un ceļošana.

Vera Sipka, SIA “GEFA Latvija” vadītāja

Vera Sipka vada tekstilizstrādājumu šūšanas uzņēmumu SIA “GEFA Latvija”, kurš Latvijā darbojas kopš 1999. gada.

Uzņēmums ir aprīkots ar mūsdienīgām tehnoloģiskām iekārtām un astoņām elastīgām ražošanas līnijām. 

Gatavā produkcija tiek nogādāta uz mātes uzņēmumu Zviedrijā, Eiropas valstīm, nepieciešamības gadījumā arī uz ASV. Veru raksturo liela atbildība pret veicamo darbu.

Ārpus darba uzņēmēja aizraujas ar peldēšanu un pastaigām svaigā gaisā.

Laila Pole, SIA “Laila P” vadītāja

Grāmatvedības birojs SIA “Laila P” dibināts 2004. gadā, kurā darbojas grāmatvedības speciālistu komanda. No neliela uzņēmuma SIA “Laila P” kļuvis par ilgtspējīgu stabilu uzņēmumu Jēkabpilī, kurš apkalpo klientus ne tikai pilsētā, Latvijā, bet arī  ārpus valsts robežām.

Lailu raksturo neatlaidība, augstas darba spējas un neizsīkstoša enerģija. Viņas vaļasprieki ir valodu apguve un ceļošana.

Ligita Zvirbule, konditorejas izstrādājumu un saldumu tirdzniecības SIA “Čiriks” vadītāja

Ligita Zvirbule bija gana uzņēmīga un drosmīga, jo savu biznesu kopā ar vīru uzsāka jau pirms 23 gadiem, izveidojot konditorejas cehu un cepot dažādus gardumus. Uzņēmums laika gaitā ir nedaudz paplašinājies, nav liels, bet iedzīvotāji labprāt ir iecienījuši un pērk SIA “Čiriks” ceptās smalkmaizītes, kūkas un citus kārumus. Produkcija ir garda un svaiga.

Ligitai svarīga ir viņas ģimene, un jo īpaši – mazmeitiņa. Ligitai patīk ceļot, bet lielākā aizraušanās ir boulings.

 

Daiga Melnace, pašnodarbināta persona

Daiga Melnace ar rokdarbiem aizraujas jau no skolas laika, bet laika gaitā šī nodarbe kļuvusi par hobiju, darbu un iztikas avotu vienlaicīgi.

Daiga ir 4 pieaugušu bērnu mamma, 2000. gadā aizstāvējusi un ieguvusi Adītāja amata meistara diplomu Latvijas Amatniecības kamerā un aktīvi turpina darboties, gan veicot pasūtījumu izpildi, gan darbojoties Mākslas studijā “Saulgrieži”.

Daigas vaļasprieks ir veiksmīgi pāraudzis arī biznesā, viņa darina gandrīz visu no plašā tautas daiļamata meistara klāsta – adīšana, tamborēšana, pērļošana, aušana (jebkādās tehnikās). Šuj, izšuj un auž tautastērpus.

Īpaši svētīgi Latvijas simtgades gadā ir atcerēties un novērtēt šīs prasmes, to kultūrvēsturisko bagātību, kas mūs spēcinājusi un uzturējusi gadsimtu gadsimtiem.