Pētījums “Sieviete uzņēmējdarbībā”: pēc 15 gadiem

Šī gada 14. februārī tika prezentēts biedrības “Līdere” sadarbībā ar pētījumu kompāniju “Latvijas Fakti” īstenotais pētījums “Sieviete uzņēmējdarbībā”.

Kādēļ sievietes izvēlas uzsākt uzņēmējdarbību un ar kādiem šķēršļiem sastopas savā ikdienā? Kā sievietes uzņēmējas vērtē biznesa vidi Latvijā?

Pasākuma gaitā biedrības “Līdere” vadītāja Aiva Vīksna iepazīstināja ar biedrības lomu sieviešu pašapziņas un uzņēmējdarbības gara veicināšanā Latvijā. Sociologs Aigars Freimanis prezentēja pētījuma “Sieviete uzņēmējdarbībā” galvenās atziņas.

Pēc prezentācijas paneļdiskusijā tika pārrunāti sievietēm uzņēmējām aktuālie jautājumi, kas saistīti ar uzņēmējdarbības vidi un nodokļu politiku, darba un ģimenes balansu, piedaloties biedrības “Līdere” vadītājai Aivai Vīksnai, Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektorei Līgai Meņģelsonei, uzņēmuma Silmachy remedies dibinātājai Martai Šulcai un Bio2You īpašniecei Ritai Stražinskai.

Sievietes uzņēmējas lēmumu par uzņēmējdarbības uzsākšanu nenožēlo — tas ir viens no pētījuma “Sieviete uzņēmējdarbībā” svarīgākajiem secinājumiem.

Augsti nodokļi, nesakārtota likumdošana un kvalitatīva darbaspēka trūkums ir trīs lielākās problēmas, ar ko sastopas sievietes uzņēmējas, atklāj pētījums “Sieviete uzņēmējdarbībā”.

Pētījuma prezentācija:  Sieviete_uzņēmējdarbībā-2017_LatvijasFakti